0
Sprawdź!

Trzmielina oskrzydlona 'Compactus'

  • Dostępność: 128 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 15 cm

  • 16,00 złWiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
15 cm
trzmielina oskrzydlona compactus płonący krzew
zdjęcie wykonane w kwietniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Krzew pod wieloma względami niezwykły. Jest ozdobny przez cały rok – jesienią liście przebarwiają się na intensywnie szkarłatno-czerwony kolor (stąd pospolita nazwa: "płonący krzew"). Po zrzuceniu liści zachwyca swoimi oryginalnymi pędami pokrytymi szerokimi listewkami korkowymi, przypominającymi skrzydła (stąd określenie ‘oskrzydlona’). Jest to gęsty krzew o zwartym, kulistym pokroju,  sztywnych, wzniesionych pędach, strzępiącą się, korkowatą korą,  rosnący wolno i osiągający wysokość około 1 m. Kwiaty niepozorne, owoce oryginalne, owoce oryginalne, ok. 8 mm, na długich szypułkach z pomarańczową osnówką.

Roślina pochodzi z Dalekiego Wschodu. Jest u nas rzadko spotykana, lecz coraz bardziej popularna. Bardzo łatwa w uprawie, wyśmienicie znosi nasze surowe zimy.

Trzmieliny nie mają żadnych specjalnych wymagań, są odporne na suszę, zanieczyszczenia powietrza (często sadzi się je w  miastach) i dobrze rosną nawet na niezbyt urodzajnym podłożu. Można je sadzić na stanowisku półcienistym, aczkolwiek tylko na stanowisku słonecznym liście będą wybarwiać się najpełniej. Odmiana ta świetnie nadaje się na strzyżone żywopłoty, doskonale znosi cięcie.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane