0
Sprawdź!

Pięciornik krzewiasty 'Red Ace'

  • Dostępność: 18 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 20 cm

  • 12,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
20 cm
pieciornik red ace
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Pięciornik krzewiasty ‘Red Ace’ to niski, gęsty krzew do ogrodu o pędach pokładających się na ziemi. Dorasta do około 0,5 m wysokości przy 1 m szerokości. Liście drobne, w kolorze jasnozielonym. W porze kwitnienia pokrywa się obficie intensywnie pomarańczowymi, średniej wielkości kwiatkami, które świetnie kontrastują z zielenią listków. Kwiaty wiosenne mają barwę pomarańczowoczerwoną, która w okresie letnim przechodzi w barwę pomarańczowożółtą. Pięciorniki krzewiaste to krzewy długo kwitnące - kwitnie od maja, aż do października.

Krzew do ogrodu bardzo łatwy w uprawie, wytrzymuje susze, mrozy i zanieczyszczenia powietrza. Najlepiej rośnie na glebach piaszczystych lub piaszczysto-gliniastych. Aby kolor kwiatów był bardziej intensywny, zaleca się sadzenie na stanowiskach nasłonecznionych i odpowiednio wilgotnych. Świetnie nada się do niedużych ogrodów, na tarasy (można uprawiać w pojemnikach) oraz rabaty.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane