0
Sprawdź!

Perukowiec podolski 'Golden Spirit' ®

  • Dostępność: 1 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 40 cm

  • 28,00 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
40 cm
perukowiec golden spirit
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Jedna z najbardziej cenionych odmian perukowca o złocisto-żółtych liściach, ozdobna przez cały rok. Rośnie jako krzew, osiągając około 2,5 m wysokości i trochę mniejszą szerokość. Eliptyczne liście w kolorze jaskrawej żółci, w cieniu bardziej zielone. Główną cechą ozdobną są tzw. peruki, czyli owocostany pokryte szaro-różowymi, piórkowatymi włoskami. Są bardzo duże i puszyste, przyjemne w dotyku i niezwykle dekoracyjne. Pojawiają się na krzewie przez cały rok, od wczesnej wiosny do jesieni.

Perukowce to rośliny bardzo łatwe w uprawie. Aby cieszyły oko piękną barwą, należy zapewnić im stanowisko słoneczne. Najlepiej rosną na glebach zasadowych, piaszczysto-gliniastych, przepuszczalnych. Ze względu na głęboki system korzeniowy doskonale znoszą suszę. Są odporne na choroby i lekkie zasolenie gleby. Dobrze zimują w naszych warunkach klimatycznych. Aby obficie kwitły, powinniśmy ograniczać ich cięcie.

Roślina polecana do sadzenia zarówno jako soliter, jak i do barwnych zestawień kolorystycznych. Można również uprawiać w pojemniku.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane