0
Sprawdź!
 • -19% Magnolia 'Nigra'

Magnolia 'Nigra'

 • Dostępność: 36 sztuk
 • Doniczka: 0,5-litrowa
 • Wiek: 2 lata
 • Wysokość: 20 cm

 • Promocja:

  13,00 zł

  Stara cena:

  16,00 zł

  Oszczędzasz:

  19%Wiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
0,5-litrowa
Wysokość:
20 cm
magnolia nigra sadzonki
zdjęcie wykonane w maju

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Wolnorosnący krzew, osiągający około 3 m wysokości. Pokrój zwarty, regularny. Rubinowoczerwone, kielichowate kwiaty, białe w środku, pojawiają się na przełomie kwietnia i maja, jeszcze przed rozwojem liści, co wygląda niezwykle efektownie. W połowie kwitnienia pojawiają się liście, najpierw barwy jasnozielonej, później lekko ciemniejące. Na zimę opadają.

Magnolie preferują gleby próchniczne, żyzne, odpowiednio wilgotne, lekko kwaśne. Teren wokół krzewu poleca się wyściółkować korą lub np. szyszkami. Najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych i osłoniętych od wiatru, ale można je sadzić również w półcieniu. Cięcie wykonujemy tylko w celu usunięcia starych, uschniętych pędów. Starsze krzewy charakteryzują się dobrą mrozoodpornością, nie przemarzają nawet w surowe zimy.

Magnolie to jedne z najpiękniejszych, wiosennych krzewów, które tworzą iście bajkowy wystrój w ogrodzie. Jeśli tylko zapewnimy im odpowiednie warunki, odwdzięczą się z nawiązką, kwitnąc niezawodnie przez długie lata. Odmiana ‘Nigra’ świetnie sprawdzi się w mniejszych ogródkach przydomowych. 

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane

Tagi:

magnolia nigra