0
Sprawdź!

Lilak pospolity 'Sensation' DWUBARWNY

  • Dostępność: 28 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 40 cm

  • 16,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
40 cm
lilak sensation
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Bardzo efektowna odmiana o rozłożystym pokroju. Dorasta do około 3 m wysokości jako krzew (można również wyprowadzić na niewielkie drzewko). Ma sercowate liście, barwy ciemnozielonej, lekko błyszczące. Kwiaty mocno wyróżniające się na tle innych lilaków - są dwukolorowe, fioletowe z białym brzegiem, zebrane w podłużne kwiatostany długości około 30 cm. Idealnie nadają się do wazonów. Kwitnienie odbywa się w maju i czerwcu

Lilak preferuje gleby umiarkowanie żyzne, przepuszczalne, również gliniaste. Nie lubi gleb kwaśnych. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ale dobrze radzi sobie również w półcieniu. Jest odporny na mróz, dobrze znosi suszę i zanieczyszczenia miejskie. Cięcie wykonujemy po kwitnieniu, usuwając stare kwiatostany i skracając pędy. Odmiana polecana do małych ogrodów, a także na naturalne żywopłoty.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane