0
Sprawdź!

Lilak pospolity 'Primrose'

  • Dostępność: 95 sztuk
  • Doniczka: 0,5-litrowa
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 20 cm

  • 12,99 złWiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
0,5-litrowa
Wysokość:
20 cm
wrzos anja sadzonki cena
zdjęcie wykonane w kwietniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Zyskująca na popularności odmiana o rzadko spotykanym, żółtym zabarwieniu kwiatów. Pokrój gęsty, rozłożysty – rośnie jako krzew, osiągając w wieku 10 lat około 2 m wysokości. Liście w kształcie serca, żywozielone i błyszczące. Kwitnie w maju, tworząc efektowne, wiechowate kwiatostany złożone z drobniutkich kwiatów o żółtym zabarwieniu – intensywnie PACHNĄCE! Można je suszyć i trzymać w wazonie. Nadaje się zarówno na żywopłoty (cięte lub naturalne) jak i do pojedynczego sadzenia na rabatach. Rośnie dosyć wolno, dlatego jest idealny do sadzenia w małych ogrodach.

Lilak preferuje gleby umiarkowanie żyzne, przepuszczalne, również gliniaste. Nie lubi gleb kwaśnych. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ale dobrze radzi sobie również w półcieniu. Charakteryzuje się dobrą mrozoodpornością. Cięcie wykonujemy po kwitnieniu, usuwając stare kwiatostany i skracając pędy. 

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane