0
Sprawdź!

Krzewuszka 'Minor Black'

  • Dostępność: 84 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 20 cm

  • 14,90 złkrzewuszka black minor sadzonki cena

Karłowy krzew, dorastający do 0,6 m wysokości i 1 m szerokości, o ciemnobordowych, lekko błyszczących liściach, i różowofioletowych kwiatach. Kwitnienie rozpoczyna w czerwcu, a kwiaty utrzymują się do końca lipca. Dzwonkowate kwiaty z białym pręcikiem pojawiają się na krzewie bardzo obficie i są zebrane w nieduże, wiechowate kwiatostany.

Jedna z najpopularniejszych i najładniejszych odmian krzewuszek. Idealnie nadaje się do sadzenia w pojemnikach, donicach, na balkonach i tarasach. Efektownie będzie wyglądać w otoczeniu kontrastujących roślin, z różnego rodzaju trawami ozdobnymi, bylinami i niskimi krzewami.

Krzewuszki tolerują wszystkie gleby ogrodowe. Najlepiej rosną na stanowisku słonecznym i żyznym, lekko kwaśnym lub lekko alkalicznym podłożu. Odporność na mróz dobra. W przypadku uprawy w pojemniku zaleca się zabezpieczenie korzeni na zimę lub schowanie rośliny do nieogrzewanego pomieszczenia z dostępem do światła słonecznego. Zaleca się wykonywanie cięcia w celu zagęszczenia krzewu i polepszenia kwitnienia. Cięcie wykonujemy po kwitnieniu, skracając przekwitnięte pędy oraz usuwając stare, uschnięte gałązki.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane