0
Sprawdź!

Kalina japońska 'Watanabe'

  • Dostępność: 317 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 30 cm

  • 16,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
30 cm
kalina japonska watanabe
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Wolno rosnący krzew o wzniesionych pędach, dorastający do 1,5 m wysokości.

Liście wiosną i latem koloru ciemnozielonego, jesienią przebarwiają się na ciemną czerwień. Od spodu owłosione, o jajowatym kształcie. Roślina szczególnie efektownie wygląda w okresie kwitnienia. Kwiatostany w kolorze białym, zebrane w luźne, płaskie kwiatostany, pojawiają się w maju i utrzymują się na krzewie aż do września. Jest to jeden z najdłużej kwitnących krzewów. Kwiatostany złożone są z kwiatów płodnych i płonych. Równie dekoracyjne są czerwone owocki, które pojawiają się po kwitnieniu, a później przebarwiają się na niebieskoczarny kolor. 

Roślina o niskich wymaganiach uprawowych. Preferuje żyzne, lekko wilgotne gleby i stanowiska osłonięte, półcieniste.

Dobrze wygląda posadzona pojedynczo w miejscu eksponowanym.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane