0
Sprawdź!

Irga pozioma

  • Dostępność: 93 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 20 cm

  • 10,00 złirga pozioma sadzonka cena

Niski krzew okrywowy, osiągający około 1 m wysokości oraz 1,5 m szerokości, ze sztywnymi, rozłożystymi pędami. Liście drobne, ciemnozielone, mocno zaokrąglone oraz błyszczące. Pięknie przebarwiają się jesienią na intensywnie czerwony/pomarańczowy kolor.

Kwiaty drobne, koloru białego lub lekko różowego, pojawiają się w czerwcu i lipcu. Owoce barwy czerwonej dojrzewają w lipcu i długo utrzymują się na krzewie (można je podziwiać nawet zimą, gdy krzewy nie mają już liści).

Irga nie jest wymagającym krzewem, toleruje wszystkie uprawne gleby ogrodowe. Bez problemu wytrzymuje nawet duże mrozy. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i półcienistym.

Odmiana bardzo popularna, doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie. Jest uniwersalność oraz dekoracyjny wygląd przez cały rok sprawiają, że jest to jeden z efektowniejszych krzewów w naszym ogrodzie. Można ją sadzić na skalniakach, murkach, wzdłuż ścian, alejek, a także w pojemnikach. Nadaje się również do ogrodów w stylu japońskim oraz jako materiał wyjściowy na drzewko bonsai. Doskonała roślina okrywowa.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane