0
Sprawdź!

Hortensja ogrodowa 'Schneeball'

  • Dostępność: 63 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 30 cm

  • 22,00 złcena sadzonki hortensji ogrodowych schneeball

Niski krzew o zwartym, półkulistym pokroju. Osiąga maksymalnie 1,5 m wysokości. Wytwarza grube, sztywne pędy oraz grube, ciemnozielone liście. Kwiatostany kuliste, koloru śnieżnobiałego, potrafią osiągnąć nawet 25 cm średnicy. Świetnie kontrastują z ciemnymi liśćmi. Kwitnienie jest bardzo obfite, rozpoczyna się w lipcu i trwa do października. Kwiaty można zasuszać i wykorzystywać do bukietów.

Idealnie nadaje się do małych ogrodów oraz do sadzenia w pojemnikach, na tarasy, balkony.

Hortensja ogrodowa preferuje stanowiska półcieniste, na których obficiej kwitnie. Najlepiej rośnie na glebach lekko kwaśnych, żyznych i wilgotnych. W czasie długich okresów suszy należy ją systematycznie podlewać. Pąki kwiatowe zawiązują się pod koniec lata, dlatego ważne jest, aby nie przycinać krzewów jesienią i wiosną, ponieważ wówczas nie zakwitną. Cięcie możemy wykonać po kwitnieniu, usuwając martwe i cienkie pędy oraz stare kwiatostany. Roślinę warto zabezpieczyć na zimę agrowłókniną bądź kopczykiem z liści, kory lub ziemi. Rośliny trzymane w donicy można schować na zimę do nieogrzewanego pomieszczenia.

Aby uzyskać cenne informacje na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji hortensji, odwiedź nasz blog pod adresem:

 

www.flower-garden.pl/uprawa-hortensji

hortensja ogrodowa

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane