0
Sprawdź!

Hortensja bukietowa 'Grandiflora'

  • Dostępność: 171 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 30 cm

  • 19,90 złbiała hortensja bukietowa grandiflora sadzonka cena

Krzew o wyprostowanych pędach, osiągający około 2 m wysokości i podobną szerokość. Liście matowe, zielone, lekko chropowate. Odmiana bardzo popularna, chętnie sadzona w polskich ogrodach, prawdopodobnie najbardziej odporna ze wszystkich typów hortensji, o niskich wymaganiach glebowych, nadająca się do sadzenia na większości stanowisk ogrodowych.

Kwiaty w kolorze kremowo-białym, zebrane w wiechowate kwiatostany (o długości około 20-30 cm), pod koniec kwitnienia delikatnie różowieją. Kwitnie bardzo obficie. Kwitnienie zaczyna się w lipcu, a kończy we wrześniu. Kwiaty można suszyć i wykorzystywać do bukietów.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Aby uzyskać cenne informacje na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji hortensji, odwiedź nasz blog pod adresem:

 

www.flower-garden.pl/uprawa-hortensji

odmiany hortensji bukietowych

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane