0
Sprawdź!

Hortensja bukietowa 'Diamant Rouge'

  • Dostępność: 466 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 40 cm

  • 25,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
40 cm
hortensja bukietowa diamant rouge
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

NOWOŚĆ! Pięknie prezentująca się odmiana o średnim tempie wzrostu, osiągająca 1,5 m wysokości i 1,2 m szerokości.

Duże, wiechowate kwiatostany o długości aż 35-40 cm, na początku kwitnienia białe, stopniowo zmieniające swoją barwę na różową, aż do intensywnie czerwonej. Bardzo efektowne i dekoracyjne. Mimo swoich dużych rozmiarów, stabilnie utrzymują się na sztywnych łodygach, dzięki czemu nie wymagają podpierania. Kwitnie bardzo długo, bo od lipca aż do końca października. Ciemnozielone w sezonie liście jesienią wybarwiają się na pomarańczowo, co stanowi dodatkową ozdobę krzewu i ciepły akcent kolorystyczny.

Preferuje żyzne podłoża o kwaśnym odczynie oraz stanowiska słoneczne lub półcieniste. Hortensje bukietowe kwitną na pędach jednorocznych, dlatego w każdym roku mamy zapewnione obfite kwitnienie. Aby roślina pięknie kwitła, musimy ją co roku nisko przyciąć wczesną wiosną. Roślina całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie.

Efektownie wygląda sadzona zarówno pojedynczo, jak i w grupie. Pięknie prezentuje się posadzona rzędem wzdłuż alejek, murów, płotów, tarasów, albo w większej grupie na trawniku. Ze względu na niewielkie rozmiary, polecana szczególnie do małych ogrodów przydomowych.

Aby uzyskać cenne informacje na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji hortensji, odwiedź nasz blog pod adresem:

 

www.flower-garden.pl/uprawa-hortensji

odmiany hortensji bukietowych

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane