0
Sprawdź!
  • Nowy Budleja Dawida 'Nanho Blue' MOTYLI KRZEW

Budleja Dawida 'Nanho Blue' MOTYLI KRZEW

  • Dostępność: 20 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 30 cm

  • 14,99 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
30 cm
budleja nanho blue
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Silnie rozgałęziony krzew o zwartym pokroju, dorastający do około 2 m wysokości. Pędy wyprostowane, uginające się na końcach pod ciężarem kwiatów. Kwiaty zebrane są w długie, kwiatostany w kolorze niebieskim. Wyglądem przypominają niektóre odmiany lilaków. Ich dodatkowym atutem jest przepiękny zapach, który przyciąga owady. Budleja często nazywana jest “motylim krzewem”, ponieważ zwabia motyle, które siadając na jej pędach stanowią dodatkową ozdobę. Kwitnienie rozpoczyna się w lipcu i trwa do września! Liście ciemnozielone, od spodu jaśniejsze, jesienią zmieniające barwę na żółtą, opadają na zimę. Odmiana ceniona ze względu na długi i późny termin kwitnienia

Roślina stanowi piękną oprawę ogrodu, idealnie nadaje się do posadzenia w centralnym punkcie lub jako towarzystwo dla innych krzewów. Zmieszana z innymi odmianami budlei wygląda bardzo barwnie i ciekawie. Małe wymagania glebowe i długi czas kwitnienia sprawiają, że jest to bardzo wartościowa i uniwersalna roślina. 

Budleja najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym i osłoniętym od wiatru. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, lekko zasadowa. Na zimę zaleca się zabezpieczyć roślinę poprzez usypanie wokół jej podstawy kopczyka z kory lub liści. Wiosną po ustaniu przymrozków krzew należy mocno przyciąć w celu rozkrzewienia i zasilić wieloskładnikowym nawozem.

 

budleja odmiany

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane