Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Jodła balsamiczna Piccolo

Abies balsamea 'Piccolo'

produkt polski

  • 24,99 zł

  • Netto: 23,14 zł
  • Cena w punktach: 624
  • Zaloguj się, aby otrzymać 23 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Kompaktowa, kulista odmiana jodły balsamicznej, osiągająca wysokość do 0,5 m wysokości oraz szerokość ok. 60 cm. Rośnie bardzo powoli, przyrasta rocznie ok. 3 cm. Igły krótkie, gęste, miękkie i niekłujące, wiosną intensywnie jasnozielone, później ciemnieją. Szczególnie efektownie roślina wygląda wiosną, gdy młode jasnozielone przyrosty mocno kontrastują ze starszymi, ciemnozielonymi pędami.

Preferuje gleby żyzne, dobrze zdrenowane, o odczynie kwaśnym. Lubi miejsca o dużej wilgotności powietrza (np. w pobliżu zbiorników wodnych). Dobrze radzi sobie na glebach ciężkich, dłudo utrzymujących wilgotność. Może być sadzona na stanowisku słonecznym lub półcienistym. W naszym klimacie jest całkowicie mrozoodporna.

Krzew polecany do sadzenia na skalniakach, wrzosowiskach, przy oczkach wodnych, w małych ogrodach przydomowych, a także do uprawy pojemnikowej.

Nazwa łacińska Abies balsamea 'Piccolo'
Pokrój płaskokulisty
Docelowa wysokość od 0,5 do 1 m
Tempo wzrostu roślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igieł ciemnozielone (młode przyrosty jasnozielone)
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe gleba przeciętna ogrodowa, podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne lub wilgotne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność -24 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, uprawa pojemnikowa

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej