Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Cyprysik groszkowy Baby Blue
  • Cyprysik groszkowy Baby Blue
  • Cyprysik groszkowy Baby Blue
  • Cyprysik groszkowy Baby Blue

Cyprysik groszkowy Baby Blue

Chamaecyparis pisifera 'Baby Blue'

  • Dostępność: niedostępny
  • 17,99 zł

  • Netto: 16,66 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ciekawa i rzadko spotykana odmiana cyprysika, wyselekcjonowana w Australii z cyprysika groszkowego 'Boulevard'. Rośnie powoli, osiągając wysokość ok. 0,5-0,7 m oraz podobną szerokość (po 10 latach). Tworzy niskie, gęste, szerokostożkowe formy. Igły są delikatne, miękkie w dotyku, o srebrzystoniebieskim kolorze.

Preferuje gleby próchniczne i żyzne, odpowiednio wilgotne. Jest tolerancyjny względem pH podłoża. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Odmiana idealna do małych ogrodów, ogrodów w stylu japońskim, na skalniaki oraz niskie rabaty. Może być z powodzeniem uprawiana również w donicy (którą na czas zimy należy schować do nieogrzewanego pomieszczenia).

Nazwa łacińskaChamaecyparis pisifera 'Baby Blue'
Pokrójszerokostożkowy
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igiełjasnoniebieskie
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, ogrody orientalne, w grupach

Napisz opinię