0
Sprawdź!

Różanecznik 'Intrifast' C2

  • Dostępność: 22 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 10 cm

  • 16,00 złkarłowy rododendron fioletowy intrifast sadzonka cena

Miniaturowa odmiana różanecznika o zwartym pokroju. Tworzy gęstą kopułę o wysokości około 30 cm i szerokości 60 cm. Krzew o bardzo zwartym i poduszkowatym pokroju. Liście drobne, srebrzysto-zielone, bardzo dekoracyjne, zimą efektownie przebarwiają się na bardziej niebieski kolor. Kwiaty w odcieniach niebieskiego oraz fioletu, nieduże (średnica około 2,4 cm), zebrane po kilka sztuk na końcach gałązek. Pojawiają się bardzo obficie w kwietniu i utrzymują na krzewie do maja.

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Odmiana karłowa, idealnie nadaje się do małych ogrodów przydomowych, na skalniaki, wrzosowiska, a także do ogrodów japońskich.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane