Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Mech Poduszkowy Ciemnozielony 100g
Mech Poduszkowy Ciemnozielony 100gMech Poduszkowy Ciemnozielony 100gMech Poduszkowy Ciemnozielony 100gMech Poduszkowy Ciemnozielony 100g

Mech Poduszkowy Ciemnozielony 100g

  • 46,00 zł

  • Netto: 37,40 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 37 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Barwiony mech dekoracyjny (porost leśny) w żywym, ciemnozielonym kolorze. Pozyskiwany 100% w zgodzie z naturą z legalnych, zagranicznych plantacji. Nazywany jest również mchem poduszkowym (ang. ball moss green) ze względu na jego kulist, wypukły kształt. Jest to produkt całkowicie naturalny, a swój kolor zawdzięcza użyciu naturalnych barwników. Dzięki procesowi utrwalania jest produktem, który nie usycha, nie pleśnieje, nie wymaga podlewania, dostępu do słońca, przycinania, ani żadnej innej pielęgnacji.

Znajduje zastosowanie we florystyce oraz przy dekoracji nowoczesnych wnętrz, akcentujących naturalny styl. Z mchu preparowanego można tworzyć obrazy, wykładać nim ściany, a także tworzyć różnego typu produkty, np. zielone napisy, wycieraczki, miniaturowy ogród w słoiku, makiety, wyposażenie terrarium, itp. Coraz większą popularnością cieszy się w pomieszczeniach usługowych, biurowych oraz w centrach handlowych, wprowadzając ciekawym, roślinny eko styl.

100 g produktu to około 5-6 dużych kępek mchu

mech dekoracyjny

Jakie cechy posiada nasz mech?

100% naturalny

Prawdziwy mech poduszkowy (mech gąbczasty) dzięki procesowi stabilizacji zachowuje swoje najlepsze cechy, jest żywozielony, miękki i bardzo przyjemny w dotyku. Zielony kolor mchu wprawia nas w dobry nastrój, uspokaja wzrok i koi nerwy.

Pozyskiwany w zgodzie z naturą

Mech jest u nas garunkiem chronionym i jego zbieranie z polskich lasów jest zabronione. Nasz mech jest importowany z legalnych, zagranicznych plantacji, dzięki czemu równowaga w przyrodzie jest zachowana.

Odporny na kurz

Produkt posiada właściwości antystatyczne, dzięki czemu drobinki kurzu nie osiadają na nim. Tym samym nie trzeba go czyścić i odkurzać.

Bezpieczny dla dzieci i alergików

Mech nie zawiera żadnych tosksycznych substancji i alergenów.

Nie wymaga pielęgnacji

Mimo, iż jest to produkt naturalny, nie wymaga on ani dostępu do światła słonecznego, ani podlewania. Nie trzeba go również przycinać, ponieważ w wyniku trwałej impregnacji jego wzrost jest zatrzymany.

Pochłania dźwięk

Mech jest dobrym wygłuszaczem. Ściana z mchu może skutecznie pochłaniać i rozpraszać dźwięk, zmniejszając hałąs w pomieszczeniu nawet o kilkanaście decybeli.

 

Najczęściej zadawane pytania

Dzięki procesowi utrwalania, mech stabilizowany jest produktem bardzo trwałym, który będzie cieszył oko przez wiele lat.

Mech i rośliny stabilizowane nie powinny być podlewane. Aby zachować oryginalną, ciemną barwę mchu, należy unikać wystawiania go na światło słoneczne. Dzięki właściwościom antystatycznym, mech nie gromadzi kurzu, dlatego nie trzeba go często odkurzać.

Na gęste wyłożenie 1 m2 potrzeba około 4 kg mchu.

KolorCiemnozielony
Wydajność4 kg na 1 m<sup>2</sup>
Waga100 g
Informacje dodatkoweW celu zachowania najlepszej jakości mchu, należy unikać jego podlewania oraz nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Napisz opinię

Produkty powiązane